Dovolená na Kefalonii

Oblíbený řecký ostrov Kefalonia patří každý rok k oblíbeným cílům turistů z celého světa. Ke strávení příjemné letní dovolené si mohou vybírat buď mezi mnoha hotely, nabízející ubytování včetně stravování, nebo mezi cenově příznivými apartmány, které jejich majitelé nabízejí k pronájmu bez stravování. V nabídce cestovních kanceláří jich je k nalezení více než dostatek a liché jsou tedy jakékoliv obavy o to, že by si snad někdo nevybral přesně podle svého gusta.

Kefalonia patří v Jónském moři mezi největší ostrovy a je také šestým největším ostrovem v celém Řecku. Jeho rozloha činí téměř 800 kilometrů2. Hlavní město se jmenuje Argostoli a kdo k jeho návštěvě nepoužije vypůjčená automobil, může se do něj dostat buď pohodlně trajektem z některého z přístavů na ostrově nebo po pevnině autobusem.

Ostrov se do povědomí širší veřejnosti dostal díky úspěšném filmu s názvem Mandolína Kapitána Corelliho, který se právě na Kefalonii natáčel. Do té doby znali ostrov prakticky jen skalní příznivci Řecka, kteří procestovali snad všechny jeho ostrovy.

Důležité je, že ani přes značnou popularitu zde ani v dnešní době není příliš mnoho turistů. Takže i v nejvyšší sezóně se tady dá najít klidná pláž skoro bez lidí.

Pláže na Kefalonii jsou jak písčité, tak také oblázkové. Moře podél ostrova je tak neuvěřitelně modré, až oči přecházejí. Navíc kdo ostrov navštíví zjara, na vlastní oči bude moci zažít jak kvete příroda a ve vzduchu se mísí vůně citrusů, oliv a eukalyptu.

Aktivní turisté, kteří chtějí poznat více než jen bezprostřední okolí hotelu, ve kterém jsou ubytování, si mohou během své dovolené udělat jednodenní lodní výlet na sousední ostrov Ithaka nebo se doslova vyšplhat na vrcholky zdejších strmých a turisticky náročnách hor. Každý tu má možnost najít si svůj způsob relaxace, příroda a krajina na ostrově je velmi rozmanitá a každý má možnost využít bezezbytku všeho, co ostrov svým návštěvníkům nabízí.

K prozkoumávání ostrova je možné zapůjčit si osobní automobil nebo malý skútr. Díky použití některého z těchto dopravních prostředků pak mají turisté možnost projet během několika málo dní křížem krážem celý ostrov a poznat většinu známých míst.

Typickým znakem většiny řeckých ostrovů jsou větrné mlýny, které jsou pochopitelně k nalezení také na Kefalonii. Nachází se severně od hlavního města Argostoli a na gurmány tu čekají pokrmy z mořských ryb nebo výborné víno Robolla.

Řecko ostrov dovolená Kefalonia