Dovolená na Korfu

Korfu pobreziOstrov Korfu, v Řecku ovšem nazývaný Kerkyra, je největším a pravděpodobně také nejpopulárnějším a turisticky nejčastěji navštěvovaným ostrovem ze skupiny ostrovů v západní části Řecka, která nese jméno Jónské.

V turistických materiálech bývá označován jako Smaragdový ostrov kvůli jeho převládající barvě. Kerkyra je totiž pravděpodobně nejzelenějším ze všech Řeckých ostrovů. Proč tomu tak je? Díky jeho příhodné poloze se tu velmi dobře daří nejrůznějším rostlinám, stromům a keřům. Typickou ostrovní rostlinou je samozřejmě olivovník, ovšem návštěvníci, kteří na Korfu přicestují tu budou během svých procházek často narážet také na eukalypty s jejich nezaměnitelnou vůní nebo celou řadu různých citrusovníků.

Když už jsme u kvetoucí a zelenající se přírody, pak je určitě třeba zmínit, že kdo touží po tom spatřit ostrov zářící všemi možnými barvami nejrůznějších květů, měl by se na západ Řecka vypravit někdy v průběhu jara. Právě v tomto období totiž začíná na ostrově prakticky všechno kvést a pro vášnivé botaniky si ostrov přichystal několik překvapení. Na Korfu se totiž vyskytuje několik druhů rostlin, které jsou pro ostrov jedinečné a nevyskytují se nikde jinde na světě.

Vzhledem ke skutečnosti, že Korfu získalo během posledních desetiletí mezi turisty z celého světa značný věhlas, ostrované se tomuto významnému zdroji příjmů rádi přizpůsobili. Ostrov je z pohledu turismu velmi dobře vybaven a rozhodně se tu nebude nudit žádný turista, který vyhledává aktivní odpočinek či je příznivcem nějakého sportu.

Korfu utesGolfisté samozřejmě vědí, že je na ostrově bylo vybudováno jedno z nejkrásnějších evropských golfových hřišť. Nachází se nedaleko letoviska Ermones a vyznavači tohoto aristokratického sportu si zde mohou zahrát na velmi dobře udržované osmnáctijamkové dráze. Dalším velmi populárním sportovním odvětvím, které má na Korfu velmi silné zázemí, je cyklistika. Ať již rekreační nebo výkonnostní jízda nádhernou ostrovní přírodou určitě zanechá v každém bikerovi pocit. Některé hotely dokonce pořádají pravidelné cyklovýlety pro své hosty.

K nejoblíbenějším letoviskům ostrova patří určitě vesnička Dassia. Ta se nachází na východním pobřeží Kerkyry a vedle dlouhých písečných pláží zde mohou turisté podnikat zajímavé procházky nebo výlety po okolí a kochat se pohledem na nádherné přírodní scenérie.

Poklidné letovisko s několika tradičními tavernami a příjemnými malými obchůdky Acharavi je zase ideálním místem pro dovolenou pro rodiny s malými dětmi. Malé a ne tak frekventované letovisko Barbati je kolem dokola obklopené zelení a turisté zde mají možnost trávit den u moře na hezké oblázkové pláži. Svou nenásilnou a pohodovou atmosférou pak láká především rodiny s dětmi a turisty, kteří na dovolené vyhledávají odpočinek a pohodu.

Řecko ostrov dovolená Korfu Kerkyra