Dovolená na Mykonosu

Mykonos přístavOstrov Mykonos se nachází takřka uprostřed Egejského moře, na půli cesty mezi řeckou a tureckou pevninou a geograficky je řazen ke Kykladskému souostroví.

Nachází se jen necelých 10 kilometrů jihovýchodním směrem od většího ostrova Tinos a zároveň leží asi 30 kilometrů severně od turisticky známých a populárních ostrovů Naxos a Paros.

Rozloha ostrova činí asi 86 km2 a největším ostrovním městem je Mykonos, stejnojmenný přístav na západním pobřeží Mykonosu. Ostrov nese jméno po Mykonovi, bájném vnuku Diova syna Apollóna.

Nedaleko hlavního města bylo vybudováno mezinárodní letiště, takže turisté se na ostrov nejčastěji dopravují letecky. Druhou možností je použití některého z trajektů, které k ostrovu každý den připlouvají.

V současnosti získává Mykonos mezi turisty a cestovateli na popularitě a v nejrůznějších anketách a průzkumech bývá řazen mezi nejoblíbenější řecké destinace. Ostrov je proslulý velkým množstvím velmi zachovalých a ve většině případů stále ještě funkčních větrných mlýnů, které jsou rozesety po celém území ostrova.

MlýnyDíky krásné ostrovní přírodě, kvalitně poskytovaným službám a povětšinou luxusním (ale také finančně náročnějším) hotelům si ho jako místo, kde stráví svou dovolenou, vybírají velmi často známé osobnosti nebo turisté z vyšších společenských vrstev, kteří na ostrov míří po moři se svými luxusními jachtami nebo letecky přímo z Athén.

Tyto skutečnosti ovšem neznamenají, že se do těchto míst běžný turista kvůli vysokým cenám nedostane. Nezřídkakdy se Mykonos v průběhu turistické sezóny objevuje v nabídce zájezdů s last minute slevou a tak je možné cestu na ostrov pořídit za velmi rozumné peníze, jejíž pořízení nijak drasticky nezatíží turistovu peněženku.

Počasí je na Mykonosu, stejně jako na většině ostrovů v této oblasti, velmi příjemné. Léta jsou středomořsky teplá, vyskytuje se zde pouze naprosté minimum srážek a na některých místech ostrova je také poměrně větrno. Tato skutečnost láká na ostrov surfery a příznivce dalších plachtařských sportů, kteří podél členitého pobřeží ostrova mohou dosytosti vyřádit a užít si své oblíbené sportovní aktivity.

MlýnVelkým turistickým lákadlem pro ovšem bezpochyby mykonoské pláže. Ty jsou tvořeny v drtivé většině jemným pískem, oblázkových pláží je na ostrově poskrovnu.

Voda podél pobřeží je průzračná a krásně čistá a služeb souvisejících s dokonalým prožitkem pobytu na pláži je tu dostatek. Jedná se jak o nejrůznější sportovní a další plážové činnosti, tak o celou řadu nejrůznějších taveren, restaurací a dalších možností občerstvení během dne.

Mezi nejzajímavější pláže ostrova patří pláže Paradise a Super Paradise a dále pak třeba Elia nebo Psarou či Platis Yialos. Nejdelší ostrovní pláží je pak pláž u Kalo Livadi.

Kdo chce poznat z ostrova i další místa a ne jen bezprostřední okolí hotelu a pláže, může si v několika ze zdejších půjčoven vypůjčit auto, skůtr nebo kolo a vyrazit na vlastní objevnou cestu po ostrově.

Mykonos ostrov dovolená Řecko